Adobe After Effects Kursu Eğitimi

Eğitim Programının Amacı

Hareketli görüntüler ve görsel efektler için endüstri standardı. Düşüncelerinizi canlandırın. Adobe® After Effects®, cazip hareketli görüntüler ve mükemmel görsel efektleri etkin, hassas ve sonsuz çeşitlilikle yaratmanızı sağlar. Diğer Adobe yazılımlarıyla entegrasyondan, esnek 2 ve 3 boyutlu kompozitlemeden, yüzlerce efektten ve hazır animasyon ayarlarından yararlanarak, film, video, DVD ve Macromedia Flash çalışmalarınıza yeni bir boyut kazandırın.Kısacası Photoshopta uyguladığınız effectsleri artık videolar üzerinde oynayacaksınız..Ayrıca izlediğiniz dizilerdeki effectslerin hepsini ders olarak burada bulabilirsiniz

Eğitim İçeriği

 • Arayüz ve Çalışma Ortamının Tanıtımı
 • Efektler ve Hazır Ayarlar ile Temel Canlandırma
 • Tipografik Canlandırmalar
 • Vektör Katmanlar ile Canlandırma
 • Katman Efektleri ve Etkin Kullanımı
 • Çoklu Ortam Sunumu Hazırlamak
 • Katmanları Canlandırmak
 • Maskeler ile Çalışmak
 • Key’lemek (Fon Renginin Silinmesi)

After Effects arayüz anlatımı. Arayüze giriş yapılarak timeline ve layerların kullanımı anlatılacak ve kullanıcılar proje oluşturma ve dosyalarla çalışmaya hazır hale geleceklerdir. After Effects programında proje oluşturma ve proje organizasyonu. After Effects kullanırken proje boyutu büyüdüğünde ve dosya sayısı arttığında genelde kullanıcılar projelerde kaybolmaya başlarlar. Bu bölümde After Effects yazılımının kendine özel bazı proje oluşturma ve proje organizasyonuna imkan veren özellikleri anlatılacak ve kullanıcıların daha organize çalışmaları öğretilecektir.

Basit kompozisyonlar hazırlama. Basit kompozisyonlar hazırlanarak kullanıcıların daha kompleks projelere geçiş süresinde kendilerini After Effects Programında rahat hissetmeleri amaçlanmaktadır.

Basit animasyonlar hazırlama. After Effects yazılımının Timeline ve Fcurve pencereleri kullanılarak animasyonlar hazırlanacaktır.

3d programlarla etkileşimli çalışma. 3d programlarında alınan dosyaların farklı komposizyonlarla birlikte nasıl kullanılacağının anlatılacağı bu bölümde kullanıcılar ayrıca multipass layer kullanımını öğreneceklerdir.

Mask ve Rotoscope araçlarının kullanımı. Mask ve Rotoscope araçları kullanılarak gerçek görüntülerle sonradan hazırlanmış olan bazı resimlerin birleştirilerek matte painting gibi görsel efektlerde kullanılması gösterilecektir.

Tracking ve stabilization. Hareketli görüntülere elimizde bulunan layerların yerleştirilmesinin anlatılacağı bu bölümde, el kameralarıyla çekilmiş olan görüntülerde titreme sorununun stabilizasyon yöntemiyle giderilmesi incelenecektir.

Color Correction. Farklı yazılımlardan gelen görüntüler ve materyallerin After Effects yazılımında birleştirildiğinde renk farklılıklarının yazılımın color correction efektleri kullanılarak renk eşlemelerinin ve renk düzenlemelerinin anlatılacağı bu bölümde kullanıcılar dizilerde ve kliplerde sıkça kullanılan renk oynamalarını hazırlayabilecek seviyeye geleceklerdir.

After Effects 3d özelliklerinin kullanımı. After effects yazılımının sunduğu 3d özelliklerinin, ışık, kamera, materyaller,gölgelendirmeler ve bunların 3d compositing uygulamalarında nasıl kullanılacağının anlatılacağı kursun bu bölümünde kullanıcılar hazırladıkları compositing projelerini bu şekilde bir üst seviyeye taşıyacaklardır.

Yeşil perde çekimleri ve key'lemeleri. Yeşil perde çekimleri son zamanlarda artık sıklıkla kullanılmaya başlanan tekniklerdendir. Tvde seyrettiğimiz bazı dizilerde ve reklamlarda bu tekniğin doğru şekilde kullanılmayıp sırıttığı farkedilmektedir. Kursun bu bölümünde yeşil perde görüntülerin en doğru şekilde nasıl temizleneceği ve birleştirildikleri görüntüler üzerinde sırıtmadan nasıl hazır hale getirilebileceği gösterilecektir.

Sertifikalar

 • M.E.B Onaylı Serfitika verilmektedir
 • BirAdam Eğitim Katılım Sertifikası

Alınabilecek Ünvanlar

 •  

Çalışma Alanları

After Effectsbir çok TV kanalında; ID, jenerik, Dizi Fragman, Görsel Efekt uygulanmış Sinema filmleri vb. hazırlamakta kullanılmaktadır.

Kimler Katılmalı

 • Bu eğitimimize dijital reklamcılık ve televizyon dünyasında kendine yeni bir kariyer yaratmak isteyen herkes katılabilir.